Rehabilitacja krzyża we fragmencie lędźwiowym

Wysiadujący przebieg życia, zbyt mała ilość ruchu i zła pozycja ciała doprowadza na nastu bolączek kręgosłupa. Pośród pacjentów trafiających do gabinetu rehabilitantów, często opowiada się o silnym, trwożącym rwaniu krzyża w sektorze lędźwiowym. Rehabilitacja wybywa temu dylematowi naprzeciw oraz postuluje paręnaście różnych taktyk, dzięki którym możemy pozbyć się powszechnego bólu krzyża. Jedną z nich jest przezskórna elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa, zwana TENS. Wyróżniona metoda rehabilitacyjna opiera się na przywieraniu do skóry specjalnych elektrod na poziomie ucisku, ale a także w zależności od pojedynczych przypadków. Nadto, poprzez każdorazowe elektrody przepływa prąd o średnim, czy też wysokim natężeniu. Co osiągamy dzięki tej metodyce rehabilitacyjnej? Mianowicie, prąd stymuluje mięśnie przykręgosłupowe, potęguje ukrwienie, a w związku z powyższym modernizuje mięśnie jak również nerwy, a równocześnie je wycisza.

Prócz tego manewr rehabilitacyjny posiada jeszcze jedną nadplanową wartość, otóż ożywia układ hormonalny do wysyłania endorfin, czyli hormonów szczęścia, a łatwiej opowiadając konwencjonalnie nastawia nas w super dobry klimat. Tak jak przywołano wcześniej ten typ rehabilitacji użytkowany jest w przeciągających się stanach bólowych kręgosłupa lędźwiowego oraz ich ubocznych.

Zapowiada się też, iż tej techniki rehabilitacyjnej faktycznie nie można zaaplikować u osobowości z nieprawidłowościami rytmu serca a także u osobowości z wstrzykniętymi rozrusznikami serca. W razie jednostek wyżej wymienionych rzeczywiście można wykorzystać różnorakie techniki rehabilitacyjne, na przykład ilustrując zadania ogólnousprawniające urzeczywistniane na salce rehabilitacyjnej.