Edukacja informatyczna

Sprawiać wrażenie by mogło, że informatyka to stosunkowo niedawno włączony dylemat w szkole, lecz nic takiego, gdyż początkowe konwersatoria odbywały się systematycznie w dwóch liceach we Wrocławiu już w latach 60 XX wieku, wtenczas konwersatoria odbywały się na Uniwersytecie Wrocławskim. Tymczasem w wielostronny obszar rąk kompy zainicjowały przybywać w latach 80 XX wieku, wtenczas komputery stały się publiczne oraz ogólnodostępne, tytułowano je wtedy jednostkowymi pecetami. W roku 1985 okazał się główny powszechny scenariusz edukacji informatyki w liceach, ułożony przez Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz autoryzowany przez Ministerstwo Oświaty i Wychowania.

Prymarne zajęcia w podstawówce były poświęcone głównie programowaniu kompów, na powód, że nie było oprogramowania praktycznego a także szkoleniowego oraz nie bywała jeszcze wtedy sieć komputerowa.

Gdy później ukazało się już software faktycznie bardziej aplikacyjne, wtenczas powiększało się zainteresowanie aplikacjami. Natomiast w szkole składano już poszerzony nacisk na umiejętności wyszukiwania i spożytkowania notatek i tak też się dzieje po teraz.